Przyczyna śmierci D. Gnatowskiego. Media: Serialowy Arnold Boczek aktor miał koronawirusa

  • Post category:Polska

W wieku 59 lat zmarł Dariusz Gnatowski znany aktor z serialu „Świat Według Kiepskich” był serialowym Arnoldem Boczkiem. Aktor zmarł w szpitalu w Krakowie na ciężkie zapalenie płuc i niewydolność oddechową.  SE.pl informuje, że aktor miał koronawirusa. W rozmowie z TVN24 dyrektor szpitala powiedział: – Miał objawy koronawirusa, jednak nie zdążono wykonać mu testu ze względu na jego stan.

Reklama

Fot. To Się Dzieje

Dariusz Gnatowski

Reklama

 (ur. 24 maja 1961 w Rudzie Śląskiej zm. 20 października 2020 w Krakowie) – polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Mieszkał w Gorzkowie koło Wieliczki. Zyskał sławę ogólnopolską w 1999 dzięki roli Arnolda Boczka, sąsiada Kiepskich w serialu Świat według Kiepskich.

Życiorys

Wychowywał się w Zabrzu, tam chodził do szkoły podstawowej i liceum. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1985). Dnia 20 grudnia 1986 zadebiutował w roli Mieczysława Walpurga w Wariacie i zakonnicy Witkiewicza w reż. Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU w Krakowie. W 1985 roku wystąpił jako Pyzo w Ferdydurke w reżyserii Macieja Wojtyszki. Na małym ekranie pojawił się w pierwszym odcinku serialu Crimen (1988) jako członek sekty kosturowców. W latach 90 prowadził w TVP1 programy skierowane do dzieci takie jak „Przewodnik Włóczykija” o tematyce turystyczno-historycznej czy „Słowa, słówka i półsłówka” czyli teleturniej o tematyce języka polskiego. W 2009 roku użyczył głosu, grając głównego bohatera w radiowej telenoweli Gotowy na wszystko emitowanej w wakacje w stacji RMF FM. Od 2015 jest reżyserem i odtwórcą głównej roli w spektaklu ,,Słodki drań”, który przedstawia problematykę życia z cukrzycą. Jest współautorem książki Dieta bez wyrzeczeń, która jest formą promocji zdrowego stylu życia. Zmarł 20 października 2020 roku w Szpitalu im. Dietla w Krakowie.

Życie prywatne

W 1990 roku poślubił Annę Wach, z którą miał córkę, Julię.

Chorował na cukrzycę typu 2.