Minister zdrowia: „Nieumyślne błędy (medyków) nie będą karane”

  • Post category:Polska

Medycy mogą liczyć na wsparcie rządu.  Sejm zajmie się poselskim projektem ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu dla personelu medycznego. To nie wszystko. Rząd planuje wprowadzenie Klauzuli Dobrego Samarytanina, która zaklada, że nieumyślne błędy nie będą karane. 

Reklama

„Pracujemy nad stworzeniem tak zwanej klauzuli dobrego Samarytanina, która pozwoli lekarzom poczuć się bezpiecznie i w ramach walki z COVID-19, w ramach właśnie tego okresu pandemii, błędy, które będą popełniane nieumyślnie, nie będą po prostu karane” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Reklama

To nie wszystko. Rząd planuje także dodatkowe wynagrodzenie:

„Medycy pomagający pacjentom wyzdrowieć po zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 będą mogli liczyć na wyższe dodatki do wynagrodzeń. – Będziemy chcieli płacić 175 procent wynagrodzenia. Również wszyscy medycy, którzy z powodu walki z pandemią będą narażeni na konieczność odbycia izolacji, kwarantanny, będą mieli refinansowanie wynagrodzenia nie na standardowych zasadach dla zwolnień lekarskich, tylko będą mieli pełną płatność” – powiedział Adam Niedzielski.