Zakażony nauczyciel uczył w 7 klasach. Uczniowie zostaną w szkole, bo nosił przyłbicę!

  • Post category:Polska

W działaniach dotyczących pandemii absurd goni absurd. Na wiosnę przy kilkuset zakażeniach dziennie uczniowie pozostali w domach, Dziś przy kilku tysiącach nadal uczęszczają do szkół. Jak się okazuje nawet zakażenie pedagoga może nie być wystarczającą przesłanką do wprowadzenia nauczania zdalnego.

Reklama

 

„Nauczyciel z pozytywnym wynikiem testu trafił do szpitala. Uczył w siedmiu klasach. Nikt nie został wysłany na kwarantannę, bo jak stwierdzili inspektorzy, uczył… w przyłbicy. Dyrekcja nie dostała też zgody na nauczanie hybrydowe. Decyzja sanepidu zapadła w dniu, w którym w Polsce wykryto niemal 5 tys. przypadków zakażenia koronawirusem.” – pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Reklama

Rodzice i uczniowie boją się o swoje bezpieczeństwo. Epidemia koronawirusa jest coraz bardziej odczuwalna. Codziennie wykrywanych jest kilka tysięcy nowych przypadków, podczas gdy realna liczba chorych może być o wiele większa.

„Podczas czwartkowej konferencji dowiedzieliśmy się o tym że cała Polska jest od soboty strefą żółtą i obowiązuje zakrywanie ust i nosa w terenie. Dowiedzieliśmy się również że na sobotniej konferencji dowiemy się więcej na temat funkcjonowania szkół, jedyne czego się dowiedzieliśmy to tego że wracają tzw. „godziny dla seniorów” od kiedy drogi panie Premierze uczniowe to seniorzy? Aby dowiedzieć się o funkcjonowaniu placówek zadać to pytanie musiał jeden z dziennikarzy.

Szkoły nie są w stanie zachować reżimu sanitarnego, odległości, nikt nie sprawdza temperatury oraz nikt nie pilnuje maseczek. Wasze wytłumaczenie na nie zamykanie szkół to „98% Placówek funkcjonuje w trybie stacjonarnym” tylko myśląc logicznie w 20/30% tych placówek już jest ognisko koronawirusa o którym nikt nie wie. Uczniowie mają rodziny, tak naprawdę jest coś takiego jak Babcia i Dziadek i nie każdy chce ich stracić kilka lat wcześniej bo według Premiera wszystko się sprawdza. Mogę się załóżyć że nikt z Rządu od września nie był w szkole. Dołącz do protestu o co w nim chodzi?
Jeżeli masz taką możliwość przez tydzień ubieraj się na czarno do szkoły. Udostępniajcie wydarzenie oraz stronę znajomym. Wydarzenie będzie na bieżąco aktualizowane.” – piszą uczniowie.