Makabryczny wypadek na drodze. Nie żyje 13-latka, trzy osoby w ciężkim stanie

  • Post category:Polska

Dramatyczny wypadek na S3 – 13-latka zmarła w szpitalu. Kierowca usłyszał zarzut. 20 minut po godzinie 14 w miniony piątek na drodze ekspresowej S3 nieopodal zjazdu Kaźmierzów, doszło do jak już teraz wiemy tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Reklama

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach
Lekarze z zielonogórskiego szpitala walczyli o życie 13-letniej dziewczynki, która odniosła najpoważniejsze obrażenia. Niestety nastolatka zmarła w szpitalu. Policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze.

Reklama

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że 59-letni obywatel Ukrainy, który kierował pojazdem ciężarowym najechał na tył osobowego citroena, który zatrzymał się przed inną ciężarówką w związku z występującym na tym odcinku zwężeniem drogi.
W aucie francuskiego producenta podróżowały cztery osoby, które trafiły pod opiekę lekarzy. Niestety 13-latka, która została natychmiast przetransportowana śmigłowcem LPR pod opiekę lekarzy, zmarła w szpitalu. Pod opieką medyków nadal znajduje się 42-letni kierowca osobówki, który również trafił do lecznicy w ciężkim stanie.
Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności opisywanego zdarzenia. Kierowca ciężarówki, która wjechała w tył osobówki został zatrzymany i ostatecznie usłyszał zarzut spowodowania wypadku w ruchu drogowym, za co w obecnych okolicznościach grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
Jednocześnie policjanci ponownie apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności i rozwagi na drodze oraz o poruszanie się pojazdami z prędkością dostosowaną nie tylko do znaków drogowych, ale również do natężenia ruchu.