Policja wydaje oświadczenie w sprawie poszukiwań Kai Wiśniewskiej

  • Post category:Polska

Oprócz tych wielu czynności wykonywanych bezpośrednio przez policjantów ze Zduńskiej Woli były również takie jak weryfikacja adresu w Łodzi, którą to czynność zlecono funkcjonariuszom z KMP. 19 sierpnia 2017 roku policjanci dotarli do lokalu przy ulicy Rojnej w Łodzi. Wszystko wskazywało na to, że nikt w nim nie przebywa. Ściągnięto na miejsce straż pożarną, która za pomocą wysięgnika weszła przez okno i sprawdziła pomieszczenia nikogo nie znajdując. Niestety nie zrobili tego bezpośrednio sami policjanci obecni na miejscu. Ograniczyli się do oświadczenia strażaków.

Reklama

Do KPP w Zduńskiej Woli przekazano informacje o sprawdzeniu mieszkania przy ulicy Rojnej i braku w nim osób poszukiwanych.

Reklama

Kolejne wątki dały podstawy do podejrzenia, że kobieta padła ofiarą przestępstwa, dlatego funkcjonariusze pozostawali w kontakcie z prokuraturą  w kierunku wszczęcia śledztwa.

26 sierpnia podjęto decyzję o przeprowadzeniu oględzin procesowych  mieszkania na osiedlu Teofilów ( lokal wynajmował  chłopak zaginionej).  Wówczas, a więc po 9 dniach od zgłoszenia zaginięcia  policjanci ujawnili w wersalce zwłoki kobiety. Śledztwo prowadzi prokuratura. Przyczynę zgonu określi sekcja.

Na polecenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Wydział Kontroli analizuje wszystkie czynności przeprowadzone w tej sprawie poszukiwawczej. Na tym etapie Komendant Miejski Policji w Łodzi polecił wszcząć cztery postępowania dyscyplinarne wobec policjantów z KMP w Łodzi, którzy weryfikowali informacje  dotyczące mieszkania  na ulicy Rojnej.

Zgon kobiety nastąpił najprawdopodobniej w okresie 15-16 sierpnia, a więc jeszcze przed zgłoszeniem zaginięcia. Policjanci już od momentu zgłoszenia zaginięcia 20-latki ustalają miejsce pobytu jej 29-letniego chłopaka, z którym spotykała się przez ostatnie tygodnie.

27 sierpnia 2017 roku policja za zgodą prokuratury opublikowała zdjęcie i dane osobowe poszukiwanego w związku z zabójstwem .

Artur WALAS KLEIBOR syn Piotra i Ewy ur. 25.03.1988 roku

Wzrost: 196 cm, dobrze zbudowany Kolor oczu: brązowe Włosy: ciemne Znaki szczególne: tatuaż na prawym przedramieniu

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego, widziały go po 16 sierpnia 2017 roku lub mają inne informacje mogące pomóc w zatrzymaniu tego mężczyzny proszone są o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi ul. Lutomierska 108/112 tel. 42/ 665 22 56, kom. 693 997 284 lub 997 na terenie całego kraju. ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ.

PRZYPOMINAMY

Zgodnie z art. 239 Kodeksu karnego osoba, która utrudnia lub udaremnia postępowanie karne, pomagając sprawcy przestępstwa uniknąć odpowiedzialności karnej, w tym zwłaszcza, gdy ukrywa sprawcę albo zaciera ślady przestępstwa, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.