Jak wyposażane są punkty pobrań krwi?

Pobieranie krwi żylnej to prosty zabieg wykonywany głównie przez pielęgniarki, który towarzyszy nam od najmłodszych lat życia. Właściwa technika pobierania krwi stosowana przez wykwalifikowany personel medyczny zapewnia brak powikłań i umożliwia uzyskanie próbki krwi, która pozwoli na dalszą diagnozę. Umiejętność pobrania krwi to jednak nie wszystko, ponieważ kluczowe znaczenie mają także meble i akcesoria medyczne, które mogą ułatwić lub utrudnić wykonanie zabiegu.

Reklama

Fot. Materiały prasowe

Co musi się znaleźć w punkcie pobrań?

Reklama

Standardy w zakresie pobierania krwi do celów diagnostycznych są regulowane przez prawo. Określają między innymi kto jest uprawniony do wykonania pobrań krwi żylnej, ale także warunki w jakich powinno się odbyć. Przepisy prawne nie regulują jednak dokładnie wyposażenia punktu pobrań. Niewątpliwie muszą się w nim jednak znaleźć stanowiska do pobierania krwi. Dobrze wyposażone sale posiadają zarówno miejsca dla dzieci, jak i dla dorosłych. Podstawowym elementem wyposażenia punktów pobrań krwi są wygodne fotele, które zapewniają komfort, ale także gwarantują higienę i bezpieczeństwo. W punkcie pobrań powinno znaleźć się także miejsce na asystory medyczne oraz szafy z lekarstwami. W pokoju zabiegowym warto umieścić także kozetki, na których można położyć pacjentów źle znoszących pobrania krwi. Przyda się także taboret medyczny oraz biurko do wypełniania dokumentów.

Dlaczego dobry fotel do pobierania krwi jest ważny?

Pobrania krwi wykonuje się w wielu placówkach medycznych, dlatego uniwersalne fotele zabiegowe sprawdzą się zarówno jako fotele do pobierania krwi w stacji krwiodawstwa, jak i do wykonania dializ. Multifunkcyjność wielu modeli gwarantuje, że są to meble medyczne wykonane z niezwykłą starannością i z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają bezpieczeństwo i higienę. Pobieranie krwi u wielu osób budzi lęk, a nawet strach. Dobry fotel pozwala się rozluźnić, co ułatwia pracownikom medycznym wykonanie zadania w komfortowych warunkach. Ponadto, fotele do pobierania krwi często można dopasować idealnie do funkcji jakie ma spełniać. Co więcej, dobry fotel zapewni stabilność, której podczas pobierania krwi żylnej nie może zabraknąć.

Czym różnią się wysokiej jakości fotele do pobrań od zwykłych krzeseł?

Stanowisko do pobierania krwi wyposażone w wygodne fotele ułatwiają wykonanie zabiegu. W zależności od potrzeb fotele w punktach pobrań krwi mogą różnić się między sobą wyglądem i dostępnymi funkcjami. Zwykłe krzesło nie zapewni wygody ani komfortu podczas pobrania krwi. Stanowi także ryzyko zarówno dla zdrowia pacjenta, jak osoby wykonującej zabieg.

Fot. Materiały prasowe

Profesjonalne fotele do punktów pobrań to meble, które pozwalają na przybranie wygodnej pozycji siedzącej. Niektóre modele pozwalają  jedynie na oparcie pleców, np. ST-01 producenta U.B.M. KOTASIŃSKA, ale umożliwiają regulację kąta podłokietnika. Podobnie jak fotele do pobrań krwi FL-1, które dodatkowo mają wygodny zagłówek. Do profesjonalnego gabinetu zabiegowego polecamy fotel z kolekcji FOZA, a zwłaszcza FOZA MULTI, który sprawdzi się nawet do przeprowadzania zabiegów dializacyjnych.

Na co zwrócić uwagę wybierając fotele do pobierania krwi?

Wyposażenie punktu pobrań w fotele zabiegowe ułatwi pracownikom wykonanie zabiegu, a pacjentowi zapewni maksymalny komfort. Wybranie modelu, który spełni oczekiwania i będzie dopasowany do placówki i charakterystyki miejsca dodatkowo podniesie funkcjonalność mebla, dlatego warto wybierać takie meble medyczne, które jak najlepiej spełnią swoje zadanie. Ponadto, wybierając fotele do punktu pobrań krwi nie wolno zapomnieć o wysokich wymaganiach stawianych branży medycznej pod względem zachowania sterylności i bezpieczeństwa.

Meble medyczne powinny być wykonane z materiałów łatwych do utrzymania czystości, np. z tapicerki bezszwowej, która umożliwia skuteczną i dokładną dezynfekcję nawet trudno dostępnych miejsc. Warto zwracać uwagę także na certyfikaty. Meble medyczne muszą posiadać certyfikat CE, ale warto szukać producentów, którzy gwarantują  także inne rzetelne i sprawdzone certyfikaty, np. ISO 13485:2012, 13485:2012/AC:2012 oraz ISO 9001:2008, które zapewniają najwyższą jakość oferowanego przez U.B.M. Meble Medyczne wyposażenia punktów pobrań.