Bolesławiec: Areszt dla podejrzanego o zaatakowanie dwóch osób maczetą [WIDEO]

  • Post category:Polska

Policjanci z Bolesławca zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zaatakowanie dwóch osób przy użyciu maczety. Wobec podejrzanego zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Reklama

Funkcjonariusze służby patrolowo-interwencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zaatakowanie dwóch osób przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Celem sprawcy stali się dwaj znani mu mężczyźni po tym, jak zwrócili mu uwagę, że przeklina. Podejrzany przy użyciu maczety zadał pokrzywdzonym kilka ciosów w okolice głowy. Obaj ranni zostali przewiezieni do bolesławieckiego szpitala.

Reklama

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 35-latka w pobliżu miejsca zdarzenia i zabezpieczyli maczetę, która została użyta do popełnienia przestępstwa. Okazało się, że w przeszłości mężczyzna był już karany za czyny przeciwko życiu i zdrowiu. Na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dwóch osób, przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

Sąd orzekł wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 35-latkowi grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.