UOKIK bada sprawę znanej blogerki: „Musi zwrócić pieniądze”

  • Post category:Polska

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zajmuje się sprawą znanej blogerki Jessici Mercedes. Ubrania, które sprzedawała kobieta miały być od początku do końca szyte w Polsce. Okazało się jednak, że pod metkami firmy kryły się drugie – niedrogiej marki zagranicznej.

Reklama

By Serecki – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73491525

 

Reklama

„Czekamy na wyjaśnienia ze strony przedsiębiorcy, których zażądaliśmy w zeszłym tygodniu. Weryfikujemy, po pierwsze, jaka jest skala tego typu nieprawidłowości, czyli ile osób kupiło tego typu produkt, ale też na ile przedsiębiorca wywiązuje się z deklaracji, którą podjął, aby zwracać pieniądze tym konsumentom, którzy zostali wprowadzeni w błąd. Więc tutaj czekamy w jaki sposób ten, wcale nie duży, przedsiębiorca wywiązuje się z tych obowiązków” – powiedział Tomasz Chróstny, prezes UOKiK w programie „Money. To się liczy”.

Jessica Mercedes Kirschner to polsko-niemiecka blogerka modowa, autorka bloga modowego Jemerced, założycielka marki „Moiess” oraz ,,Veclaim”.

Jest córką Polki i Niemca. Urodziła się w 1993 w Niemczech, skąd po latach przeprowadziła się do Polski. W latach 2006–2009 uczęszczała do Gimnazjum Sióstr Urszulanek U.Rz. w Poznaniu.

Rozpoznawalność zyskała dzięki założonemu przez siebie w 2010 blogowi o tematyce modowej Jemerced.com. W 2016 została mianowana „Kobietą roku” w kategorii „Ikona mody” według magazynu „Glamour