18-latek ukrywał 4 kilogramy narkotyków. Grozi mu 10 lat więzienia!

  • Post category:Polska

W ubiegłym tygodniu zatrzymano 18-latka, który jest podejrzany o posiadanie dużej ilości narkotyków. W zaparkowanym obok jego bloku samochodzie znaleziono ponad 4 kilogramy amfetaminy.

Reklama

Reklama

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego VI Komisariatu Policji w Krakowie, prowadząc śledztwo, wpadli na trop 18-latka. Młody mężczyzna zajmował się dilerką nielegalnych substancji, które ukrywał w samochodzie.

Do zdarzenia doszło 25 maja w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Funkcjonariusze, obserwując samochód podejrzanego, zauważyli, że około godziny 12:00 podszedł do niego młody mężczyzna i z wnętrza wyciągnął butelkę z zieloną substancją.

Gdy chcieli go wylegitymować, 18-latek zaczął uciekać, lecz po krótkim pościgu udało się go dogonić i obezwładnić. W samochodzie znalezione zostały woreczki foliowe pełne białej substancji i plastikowe pojemniki z bliżej nieokreśloną substancją. Materiały trafiły na dalsze badania laboratoryjne.

18-latek zatrzymany w areszcie tymczasowym na okres 3 miesięcy potwierdził, że substancje należą do niego. Badania wykazały obecność amfetaminy, mefedronu i haszyszu.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat więzienia.