„Okazja czyni złodzieja” – policjanci zatrzymali dwie osoby, podejrzane o przywłaszczenie mienia i odzyskali utracony telefon oraz pieniądze

  • Post category:Polska

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o przywłaszczenie mienia. I wtedy okazało się, że wcześniej właściciele pozostawili swoje mienie na ladzie sklepowej, a kiedy wrócili już go nie było. Podejrzani o ten czyn mężczyźni wykorzystali okazję i zabrali rzeczy niebędące ich własnością, a były pozostawione bez opieki. Za ten czyn odpowiedzą teraz przed sądem, a grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Policjanci Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej komendy ustalili i zatrzymali sprawców dwóch przywłaszczeń mienia. Na terenie Bolesławca doszło do przywłaszczenia telefonu komórkowego i portfela z gotówką. W obu przypadkach rzeczy zostały pozostawione przez przypadek na ladzie sklepowej. Kolejny klient jednak widząc leżący telefon czy portfel potraktował to, jako okazję i zabrał rzecz, która nie była jego własnością.

Kiedy prawowici właściciele wrócili po swoje rzeczy nie znaleźli ich w miejscu, gdzie je pozostawili. Sprawcy wykorzystali okazję, jednak w obu przypadka złamali prawo.

W ustaleniu sprawców pomógł m.in. monitoring, który zarejestrował zdarzenia.

21-letni mieszkaniec Bolesławca przyznał się do przywłaszczenia telefonu o wartości 670 zł, a 42-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego złożył wyjaśnienia w sprawie przywłaszczenia gotówki w kwocie 660 zł, która znajdowała się w zabranym przez niego portfelu.

Policjanci odzyskali utracone mienie, które zostanie przekazane prawowitym właścicielom.

Za przywłaszczenie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mając na uwadze to i inne podobne zdarzenia policjanci apelują o nie pozostawianie swojego mienia bez nadzoru, ponieważ jak widać ,,okazja czyni złodzieja’’, a przedmioty pozostawione nawet na chwilę bardzo szybko mogą stać się przedmiotem przestępstwa.