Warszawa: Obrazili i pobili czarnoskórego mężczyznę na ulicy

  • Post category:Polska

Policjanci z bielańskiej komendy prowadzą czynności w sprawie znieważenia oraz stosowania przemocy wobec obywatela Etiopii. Za przestępstwo na tle narodowościowym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. KSP

 

Reklama

Do bielańskiej komendy wpłynęło zawiadomienie dotyczące znieważenia oraz uszkodzenia ciała obywatela Etiopii. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pokrzywdzony został zaatakowany słownie oraz fizycznie przez dwóch nietrzeźwych mężczyzn, w momencie kiedy wracał do domu po zakończonej pracy.
Powiadomieni funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności służbowe a pokrzywdzonemu udzielono niezbędnej pomocy. Jeden z napastników 31 letni Tomasz B. został ujęty bezpośrednio po zdarzeniu przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i przekazany w ręce policjantów. Następnie w wyniku prowadzonych intensywnych działań,  bielańscy kryminalni ustalili i zatrzymali drugiego z mężczyzn, którym okazał się 33-latni Paweł Z. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który został przekazany do Prokuratury. Dzisiaj obaj mężczyźni najprawdopodobniej usłyszą zarzuty w sprawie napaści na tle narodowościowym. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.