Pobili mężczyznę, który zwrócił im uwagę. Wszystko nagrała kamera [WIDEO]

  • Post category:Polska

Zarzut pobicia usłyszało dwóch młodych mieszkańców Ełku, którzy w centrum miasta zaatakowali 32-mężczyznę, który wcześniej zwrócił im uwagę, aby nie rzucali butelkami w przejeżdżające ulicą samochody. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Reklama

W piątek wieczorem oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na ulicy w centrum miasta młodzi mężczyźni rzucają butelkami w przejeżdżające samochody.

Reklama

Policjanci, którzy pojechali we wskazane miejsce zastali 32-letniego mieszkańca Ełku, który powiedział, że widział trzech młodych mężczyzn, którzy rzucali butelkami w jadące samochody. Dodał, że kiedy zwrócił im uwagę, mężczyźni ci zaczęli biec za nim. Jak ustalono, w pewnym momencie jeden z mężczyzn dogonił pokrzywdzonego i przewrócił go ziemię, a następnie wspólnie ze swoim kolegą zaczęli bić go pięściami i kopać po całym ciele. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło pokrzywdzonemu pomocy medycznej.

Policjanci natychmiast podjęli czynności w celu ustalenia i zatrzymania sprawców. Już po kilku minutach policjanci z Referatu Patrolowo -Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę, który odpowiadał podanemu rysopisowi. Okazało się, że to 19-letni mieszkaniec Ełku. Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. 19-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili również drugiego sprawcę. Okazało się, że to 18-latek z Ełku.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut pobicia 32-letniego mieszkańca Ełku, który w wyniku tego zdarzenia doznał stłuczenia głowy i ciała. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.