Gnębili żonę i matkę, a następnie upozorowali samobójstwo. Ojciec i syn odpowiedzą przed sądem!

Sąd Okręgowy w Ostrołęce zajmie się sprawą męża i syna, którzy zabili Krystynę K., próbując upozorować, że doszło do samobójstwa.

Reklama

Fot Policja

 

Reklama

Z danych posiadanych przez prokuraturę wynika, że kobieta została skatowana. Sprawcy (mąż i syn), próbując zatuszować zabójstwo i zarazem upozorować samobójstwo, powiesili jej ciało.

Ostrołęcka Prokuratura Rejonowa, kończąc śledztwo, wystosowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 66-letniemu Ryszardowi K. oraz 31-letniemu Mariuszowi K.

Mężczyźni zostali oskarżeni o znęcanie się nad zmarłą kobietą. Podczas rozprawy na jaw wyszły nowe okoliczności: mężczyźni znęcali się nad kobietą do tego stopnia, że ta próbowała trzy razy odebrać sobie życie. 

Zmarła była żoną i matką dla sprawców zabójstwa i mieszkała wspólnie w jednorodzinnym domu na terenie powiatu ostrołęckiego.

Śledczym udało się ustalić, że sprawcy zabójstwa w okresie od 2014 do 2019 roku niezwykle brutalnie obchodzili się z kobietą, maltretując ją psychicznie i fizycznie, przez co kobieta kilka razy próbowała targnąć się na własne życie.

Do śmierci kobiety doszło w wyniku kopania jej po głowie, duszenia, unieruchomienia a w konsekwencji złamania kręgosłupa szyjnego i obrzęku mózgu. Bezpośrednią przyczyną śmierci był uraz w wyniku złamania kręgosłupa szyjnego.

Mężczyźni częściowo przyznali się do winy. Grozi im grozi dożywocie.

Close Menu