Zaskakujące słowa premier Szydło. Wszystkie media zwróciły się w stronę Warszawy

  • Post category:Polska

Wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa dowodzi, że Polska jest państwem ważnym, z którym trzeba się liczyć – oceniła premier Beata Szydło. Podkreśliła, że USA są dla nas bardzo ważnym partnerem, a rozmowy prezydenta Trumpa w Warszawie świadczą, że Polska jest ważnym partnerem dla USA.

Reklama

Fot. Beata Szydło / Facebook

„To, że dzisiaj Donald Trump tutaj, na tle pomnika Powstańców Warszawskich występował, był tutaj razem z nami, dowodzi, że Polska jest państwem ważnym, Polska jest państwem, z którym trzeba się liczyć i Polska jest państwem, które jest gwarantem światowego pokoju, bezpieczeństwa, szybko się rozwijamy” – powiedziała dziennikarzom premier Szydło,

Reklama

Dodała, że Polska jest państwem, które „gwarantuje swoim obywatelom jak najwyższe standardy życia” i że jest państwem, które „chce z innymi współpracować po to, żebyśmy właśnie budowali pokój na świecie”.

„Stany Zjednoczone są dla nas bardzo ważnym partnerem i to, że dzisiaj prezydent Donald Trump rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą, że rozmawiali na temat bezpieczeństwa, na temat gospodarki, że są już podjęte też konkretne decyzje, to świadczy o tym, że Polska jest ważnym partnerem dla Stanów Zjednoczonych” – powiedziała szefowa polskiego rządu.

Premier podkreśliła, że prezydent Stanów Zjednoczonych w swoim wystąpieniu mówił o polskim bohaterstwie. „Jako polski premier, jako Polka jestem dumna z tego, że przeżywamy takie chwile, jestem dumna z tego, że Polska rozwija się tak świetnie, że rząd, którym mam zaszczyt kierować prowadzi polskie sprawy w dobrym kierunku” – powiedziała Szydło.

„Jestem dumna z tego, że dzisiaj tutaj mogliśmy przeżywać tak wspaniałe i wielkie chwile” – dodała szefowa rządu.

Źródło: www.kurier.pap.pl