Dwóch nietrzeźwych kierujących – jeden samochód

  • Post category:Polska

Policjanci z siemiatyckiej drogówki zatrzymali dwóch mężczyzn. Kierowali oni na zmianę samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Reklama

Fot. Pixabay

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach w niedzielę przed południem udali się na jedną ze stacji paliw w Siemiatyczach, gdzie według zgłoszenia przebywa mężczyzna, który kierował mitsubishi w stanie nietrzeźwości. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce poddali badaniu 51-letniego kierowcę, od którego wyczuwalna był awoń alkoholu. Okazało się, że ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Aby ustalić przebieg zdarzenia mundurowi sprawdzili zapis monitoringu stacji paliw. Okazało się, że pod dystrybutor paliwa podjechało mitsubishi, w którym obok kierującego siedział pasażer. 51-letni kierujący wysiadł z samochodu i poszedł do budynku, aby uregulować należność. Gdy pracownik stacji zakończył tankowanie, pasażer usiadł za kierownicę i podjechał pod budynek. W związku z tym, że od drugiego mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, jego również poddano badaniu alkomatem. Okazało się, że 53-latek ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

Obaj mieszkańcy powiatu siemiatyckiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat więzienia.