Lubań: Nietrzeźwy kierowca przewoził autobusem 9 osób

  • Post category:Polska

Policjanci z lubańskiej drogówki zatrzymali na terenie miasta nietrzeźwego kierowcę autobusu należącego do jednego z miejscowych przewoźników. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. W chwili kontroli przeprowadzanej przez funkcjonariuszy w pojeździe znajdowało się 9 pasażerów. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama

policjant z alkomatem/Fot. Policja

Policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej w Lubaniu w godzinach porannych na jednej ulic miasta zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego autobusem. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że ma on prawie promil alkoholu w organizmie. 58-latek będąc w takim stanie prowadził pojazd należący do jednego z miejscowych przewoźników. W chwili kontroli przeprowadzanej przez funkcjonariuszy w pojeździe znajdowało się 9 pasażerów.

Reklama

Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut w tej sprawie – za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.