Ratowała dzieci z pożaru. Grozi jej surowa kara, bo nie zabrała obrazu

  • Post Category:Świat

Korea Północna znana jest z surowych kar dla przestępców politycznych. Można uznać za takiego człowieka, który obraża bądź nie oddaje wystarczającej czci obecnemu lub poprzednim przywódcom. W takiej sytuacji może niedługo znaleźć się matka dwojga dzieci.

Reklama

Pjongjang. Zachód słońca. Fot. Pixabay

 

Reklama

Znany jest przypadek człowieka, który położył gazetą z wizerunkiem przywódcy Korei Północnej na ziemi, podczas, gdy on wiązał sznurówki. Został aresztowany za obrażenie wizerunku Kim Dzong Ila.

Teraz media donoszą o podobnym przypadku. Kiedy tylko kobieta zauważyła, że jej mieszkanie zajęło się ogniem natychmiast ruszyła na ratunek. Wyciągnęła nie tylko swoje dzieci, ale również dzieci sąsiadów, był to bowiem dom dzielony przez dwie rodziny. Zapomniała jednak wyciągnąć z pożaru obrazu Kim Dzong Ila.

Władze wszczęły śledztwo. Matka została oskarżona o zaniedbanie swoich dzieci, ale nie za to przestępstwo może otrzymać ogromną karę. Policja sprawdza bowiem czy kobieta nie poniesie odpowiedzialności za zniszczenie obrazów przywódcy. Wtedy może zostać uznana za przestępcę politycznego i ponieść surowe konsekwencje.