Niewybuch na grzybach

  • Post category:Polska

W tym roku już po raz szósty policjanci tarnowskiej komendy zabezpieczali niewybuch pochodzenia wojskowego. Tym razem pocisk został odnaleziony podczas grzybobrania.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Mieszkaniec powiatu wybrał się we wtorek popołudniu na grzyby. Spacerując po lesie w rejonie Żurowej, zauważył leżący na runie leśnym kompletny pocisk. Niewybuch leżał w niewielkiej odległości od składowiska drewna przy drodze. Grzybiarz zachował się tak ja powinien każdy kto ma do czynienia z tego typu przedmiotem – właściwie oznaczył niebezpieczne znalezisko i powiadomił dyżurnego tarnowskiej komendy. Na miejsce została skierowana grupa minersko-pirotechniczna z komendy w Tarnowie, która potwierdziła, że jest to pocisk artyleryjski kalibru 75 mm, pochodzący najprawdopodobniej z czasów I wojny światowej.


Jako, że miejsce jego znalezienia położone było w znacznej odległości od zabudowań i brak było zagrożenia dla mieszkańców, nie zdecydowano się na ich ewakuację. Faktem jest za to, że policjanci z Tuchowa zabezpieczyli teren do czasu przyjazdów wojskowych z Rzeszowa, którzy wczoraj przed godziną 11 usunęli zagrożenie wywożąc niewybuch na poligon, gdzie został zneutralizowany.