Młotkiem wybił szybę w pojeździe, bo zdenerwował się na właściciela

  • Post category:Polska

Policjanci z Wrocławia zatrzymali bezpośrednio po zdarzeniu mężczyznę, który nietrzeźwy awanturował się na klatce schodowej jednego z budynków mieszkalnych na terenie Ołbina, a wcześniej młotkiem uszkodził samochód sąsiada. Straty oszacowano na kwotę 800 złotych. Za uszkodzenie mienia odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. Pixabay

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia i kierowanie gróźb karalnych.

Reklama

Do zdarzenia doszło na terenie osiedla Ołbin.Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany awanturował się i młotkiem wybił szybę w aucie sąsiada, a także uszkodził nim maskę pojazdu. Straty, jakie spowodował swoim zachowaniem oszacowano na kwotę 800 złotych. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało ponad 0.7 promila alkoholu organizmie 33-latka. Mężczyzna podczas tego zajścia groził także pozbawieniem życia i zdrowia innym osobom, a w rozmowie z funkcjonariuszami nie potrafił podać powodów swojego zachowania.

Został zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu.

Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KMP we Wrocławiu