W Primarku pojawiły się metki z polskimi napisami!

  • Post category:Polska

Podczas naszych częstych wyjazdów na wyspy brytyjskie przy okazji odwiedzamy lokalne sklepy zaopatrując się w ubrania i żywność. Jednym z naszych ulubionych sklepów jest Primark, gdzie można nabyć modne, niedrogie ubrania. Dodatkowo na wyprzedaży ceny rzeczy w sieciówce są bardzo niskie. 

Reklama

W zeszłym tygodniu odwiedziliśmy dwa sklepy sieci Primark – w Luton i Londynie. Dopiero w Polsce zauważyliśmy ciekawy szczegół – na metkach pojawiły się polskie napisy, co zwiastuje rychły debiut marki w naszej ojczyźnie.

Reklama

Od września ruszy rekrutacja pracownikow do pierwszego w Polsce Primarka w Galerii Młociny. Irlandzki gigant będzie szukał 250 osób.

Od września Primark będzie szukać ponad 250 pracowników.

W sklepie znajdą zatrudnienie m.in. dyrektorzy, sprzedawcy oraz kierownicy sali sprzedaży, magazynu i biura rozliczeń gotówkowych, a także specjaliści od merchandisingu wizualnego.

Aby dowiedzieć się więcej i zgłosić swoją kandydaturę trzeba będzie splikować na stronie https://careers.primark.com/.

Na jaką pensję można liczyć? Oficjalne zarobki w Polsce nie są jeszcze podane, ale można zobaczyć ile zarabiają na tym samym stanowisku koledzy w innych krajach. Np. średnie wynagrodzenie sprzedawcy to 7 funtów na godzinę, czyli około 33 zł. Kierownicy mogą liczyć już na 9 funtów, czyli około 43 zł. Jeżeli te proporcje zostaną zachowane będą to jedne z najwyższych pensji na tych stanowiskach w Polsce. Średnie zarobki w branży odzieżowej w naszym kraju według raportu firmy Hays, to 3 tys. zł.

Nowy sklep Primark zajmie 3 660 mkw. powierzchni handlowej na dwóch piętrach i będzie oferował kolekcje zgodne z najnowszymi trendami w modzie damskiej, męskiej i dziecięcej, w tym obuwie, akcesoria, a także bieliznę i wyposażenie domu. Przed ogłoszeniem daty otwarcia Primark we współpracy z Echo Investment dostosuje wynajętą przestrzeń do swoich potrzeb.