Są wyniki sekcji Dawida Kosteckiego

  • Post category:Polska

Są wyniki sekcji pięściarza Dawida Kosteckiego. Jak donosi portal tvp.info, powołując się na informacje od prokuratury, bokser popełnił samobójstwo i nikt mu w tym nie pomógł.

Reklama

Fot. Pixabay

Jak poinformowała prokuratura przyczyną zgonu miało być uduszenie. Nic nie wskazuje na to, by ktoś mógł przyczynić się do śmierci Dawida Kosteckiego.

Reklama

Jednocześnie Remigiusz Krynke z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga przyznał w rozmowie ze stacją, że toczy się śledztwo w sprawie namawiania lub pomocy przy samobójstwie, jednak jest to standardowa procedura w tego typu przypadkach.

Jak dowiedziała się „Gazeta Wyborcza”, rodzina pięściarza nie wierzy w samobójstwo i zgłosiła się o pomoc do jednego z warszawskich adwokatów.

Dawid Kostecki był nadzieją polskiego boksu. Wygrał aż 39 walk, 25 przez nokaut.

Jego problemy zaczęły się w październiku 2011 roku, gdy został skazany na 2,5 roku więzienia na współkierowanie grupą przestępczą, która miała czerpać zyski z nierządu. Nie przyznał się do winy. Wyszedł na wolność 14 sierpnia 2014 roku.

Dwa lata później znowu trafił na ławę oskarżonych. Postawiono mu zarzut kierowania grupą przestępczą zajmującą się m.in. wyłudzeniem podatku VAT i praniem brudnych pieniędzy. Przyznał się do winy. Sąd skazał go na 5 lat więzienia. Wolność miał odzyskać w 2021 roku.