Na pustyni powstanie kosmiczne mega-miasto za 500 miliardów dolarów

Książę Arabii Saudyjskiej planuje wybudować na pustyni megamiasto za 500 miliardów dolarów.

Reklama

Fot. pixabay.com

W ramach projektu „Neom” ma powstać miasto przyszłości z własnym, sztucznym deszczem, księżycem i robotycznymi dinozaurami oraz plażą z piaskiem, który świeci w nocy.

Reklama

Mieszkańcy mają być obsługiwani przez roboty, w szkołach będą uczyć nauczyciele-hologramy. W mieście mają się też znaleźć między innymi latające taksówki, olbrzymi sztuczny księżyc zapalany każdego wieczoru, system bezpieczeństwa i nadzoru, wykorzystujący drony, kamery i technologię rozpoznawania twarzy do ciągłego śledzenia obywateli, sztuczne chmury z większymi opadami deszczu niż te, które normalnie występują w tych rejonach świata, najlepszy system edukacji na świecie, a nawet największe na świecie zagęszczenie restauracji z gwiazdkami Michelin.

Projekt miasta wielkości Massachusetts opisał Wall Street Journal.

Książę Mohammed Bin Salman zamierza wybudować je w ramach programu „Vision 2030”, który przewiduje modernizację i dywersyfikację saudyjskiej gospodarki. Bowiem mimo, iż Arabia Saudyjska jest drugim co do wielkości producentem ropy naftowej na świecie, to władca chce zmniejszyć jej zależność od paliw kopalnych i cen ropy naftowej, które są zmienne.

 

Źródło: businessinsider.com.pl