Przeszukanie policji w domu znanego Youtubera. Zabezpieczono sprzęt

  • Post category:Polska

„Po zawiadomieniu złożonym przez nasz Ośrodek i zgodnie z naszym wnioskiem policja dokonała przeszukań w domach mężczyzn, którzy odpowiadają za kanał YouTube o nazwie „Kruszwil”. Podczas przeszukania zatrzymano telefony, dyski oraz sprzęt komputerowy należący do sprawców.” – informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Reklama

„Teraz biegli przeszukają zawartość tych nośników, by zabezpieczyć treści związane z molestowaniem i wykorzystywaniem dzieci. Staną się one dowodem w toczącym się śledztwie.

Reklama

Marek K. i jego koledzy z ekipy są sprawcami wykorzystania małego chłopca, któremu kazali dotykać miejsc intymnych dorosłych kobiet. Te praktyki były utrwalane i prezentowane za pieniądze w sieci internetowej.

Za popełnione czyny sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

To tylko jeden z przykładów naszych skutecznych działań przeciwko patostreamerom, czyli mężczyznom którzy zarabiają na deprawowaniu dzieci i młodzieży.

Patostreaming to zjawisko demoralizujące młodych odbiorców, oglądają to często dzieci. Widzowie sami nakłaniają patostreamerów, by ci przekraczali kolejne granice. Wulgaryzmy, picie na umór, pobicia, molestowanie seksualne – robią to ku uciesze widowni, która wpłaca im za to tzw. „donejty”, czyli przelewy gotówki. A młodzi odbiorcy zaczynają uważać, że takie zachowanie jest akceptowalne, a wręcz stanowi świetny sposób na zarabianie pieniędzy. I „fejm”, internetową sławę i rozpoznawalność.
Oburzające, że z tego zjawiska czerpią zyski także duże firmy. „Fame MMA” to impreza, gdzie walczą przeciwko sobie internetowi „celebryci”. A widzowie płacą za możliwość oglądania transmisji, na wzór imprez sportowych.

Dlatego działamy aktywnie przeciwko internetowej patologii.” – pisze OMZRiK.