Powstaje serial o legendzie polskiej sceny. Już wiadomo kto zagra główne role

Coraz więcej wiadomo o nowym serialu o Agnieszce Osieckiej. Jej życie, na srebrny ekran przeniesie TVP. Już ruszyły zdjęcia.

Reklama

Fot. pixabay.com

Agnieszka Osiecka to część historii polskiej muzyki rozrywkowej. Jeszcze za życia stała się legendą, a jej twórczość – zarówno poetycka, jak i muzyczna stała się dla wielu „kultowa”.

Reklama

Prowadziła barwne i burzliwe życie. Miała wiele romansów, była bohaterką licznych anegdot, uznano więc słusznie, że będzie doskonałym tematem na serial.

W rolę tytułową, w różnych chwilach życia, wcielą się Eliza Rycembel i Magdalena Popławska. Film przedstawi bowiem historię Osieckiej zarówno w młodości, jak i później.

W rolę młodej Osieckiej wcieli się Eliza Rycembel, która występowała między innymi w serialach „Belfer”, „1983” i „Odwróceni” oraz w teatrze.

Artystkę w wieku dojrzałym zagra Magdalena Popławska, znana na przykład z filmów „53 wojny”, „Atak paniki”, „Prosta historia o miłości” oraz seriali „Usta usta”, „Diagnoza”, a także z teatru. Sama aktorka jest miłośniczką twórczości Osickiej.

Nie jest jeszcze znana dokładna data premiery serialu.