Brawo Hayao Miyazaki! Tak szczerej i mądrej wypowiedzi dawno nie słyszeliśmy! [WIDEO]

  • Post category:Ciekawostki

Hayao Miyazaki to geniusz. Tworzy najwspanialsze filmy animowane zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Jego anime są po prostu piękne, prawdziwe dzieła sztyki, które nie uciekają się do taniej sensacji czy nagości. Nie muszą szokować, wyróżniają się prostotą formy, prawdą i pięknem. Niedawno szef studia Ghibli odpowiedzialnego za takie filmy jak „Moj sąsiad Totoro” czy „Księżniczka Mononoke” powiedział młodym naukowcom, co sądzi o ich pomyśle.

Reklama


Była to prezentacja modelu sztucznej inteligencji, która nauczyła się wykonywać pewne ruchy: „Wygląda, jakby tańczył. To przykład szybkich ruchów, których nauczyliśmy nasz model. Porusza się przy użyciu głowy. Nie sprawia mu to bólu i nie musi chronic swojej głowy. Używa jej jak nogi. Ten ruch jest tak przerażający, że mógłby być wykorzystany w grach komputerowych o zombie. Sztuczna inteligencja mogłaby nam zaprezentować niektóre groteskowe ruchy, których my ludzie nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. nad tym własnie pracujemy.”

Reklama

Poproszony o zdanie Hayao Miyazaki powiedział:

„Cóż… Każdego poranka, nie ostatnio, ale widzę mojego przyjaciela, który jest niepełnosprawny. Jest mu bardzo trudno choćby przybić piątkę ręką ze sztywnymi mięśniami i dosięgnąć mojej ręki. Teraz, myśląc o nim nie mogę na to patrzeć i uznać to za interesujące. Ktokolwiek tworzy takie, rzeczy nie ma pojęcia czym jest ból. Całkowicie mnie to obrzydza. Jeśli chcecie robić przerażające rzeczy, proszę bardzo. Ja nigdy nie chciałbym zastosować tej technologii w swoich pracach. Mam głębokie przekonanie, że to obraza dla samego życia.” 

„To tylko eksperyment” – bronił się naukowiec – „Nie zamierzam robić niczego złego przez pokazywanie tego światu”

„Więc co zamierzasz?” – zapytał się producent Studia Ghibli, Suzuki

„Chcielibyśmy stworzyć maszynę, która będzie potrafiła rysować tak jak ludzie” – odparł drugi naukowiec

„Mam poczucie, jakbyśmy zbliżali się do końca naszych czasów” – skwitował Miyazaki