Uwaga! Przypominamy! W upalne dni nie zostawiajcie psów w samochodzie!

W upalne dni nie należy zamykać zwierząt w samochodach. Osoba pozostawiająca w ten sposób psa, kota czy inne zwierzę musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami.

Reklama

Fot. Straż Miejska

 

Reklama

„Nie licząc sytuacji, gdy sprawca zdążył odjechać lub wypuścić zwierzę przed przyjazdem patrolu, w tym roku strażnicy odnotowali już 15 sytuacji pozostawienia psów w zamkniętych szczelnie samochodach. Z czego dwie w ciągu ostatnich, upalnych dni.

Przypominamy, że narażanie psa na działanie upału może zaszkodzić nie tylko zdrowiu zwierzęcia, ale również narazić właściciela na poważne konsekwencje.

Interwencje w takich sprawach są traktowane priorytetowo. Jeśli strażnikom nie uda się szybko ustalić i wezwać na miejsce właściciela pojazdu, funkcjonariusze aby wyswobodzić zwierzę, mają prawo wybić szybę lub w inny sposób otworzyć pojazd.” – pisze warszawska Straż Miejska.

Przypominamy, że za narażanie życia lub zdrowia zwierzęcia, sprawca może odpowiedzieć karnie. Jeśli jego zachowanie zostanie uznane za znęcanie się, grozi za nie nawet kara więzienia.

Każdy, kto widzi zwierzę uwięzione w rozgrzanym samochodzie, powinien poinformować odpowiednie instytucje.

Close Menu