Legniccy policjanci eskortowali do szpitala samochód z tracącym przytomność dzieckiem [WIDEO]

  • Post category:Polska

Policjanci z Komendy Miejskiej w Legnicy pomogli rodzicom, którzy jechali do szpitala z dzieckiem po poważnym urazie głowy. Roztrzęsiony ojciec wybiegł z pojazdu i poinformował mundurowych, że traci ono przytomność. Z uwagi na stan zagrażający życiu, policjanci bez chwili wahania, natychmiast zapewnili bezpieczny pilotaż pojazdu do szpitala specjalistycznego.

Reklama

Policjanci Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej w Legnicy pełnili służbę na terenie miasta. Podczas patrolu jednej z ulic zauważyli pojazd, który omija inne auta z dużą prędkością i przejeżdża skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wobec ujawnionego wykroczenia funkcjonariusze podjęli interwencję i zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Kierujący pojazdem wybiegł z auta i poddenerwowanym głosem poinformował mundurowych, że wiezie żonę z tracącym przytomność dzieckiem, które ma poważny uraz głowy i pilnie potrzebuje pomocy.

Reklama

Policjanci błyskawicznie podjęli decyzję o pilotażu samochodu do szpitala specjalistycznego. Włączyli sygnały świetle i dźwiękowe w oznakowanym radiowozie i pilotowali samochód ulicami Legnicy. Funkcjonariusze podczas pilotażu zabezpieczyli skrzyżowania oraz pomogli szybko i bezpiecznie dotrzeć rodzicom i dziecku do szpitala.