Przemyśl: Zabójstwo na ulicy. Sprawcę nagrał monitoring

  • Post category:Polska

Policjanci z Przemyśla zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. 38-latek pozbawił życia 43-letniego przemyślanina. Sprawca usłyszał zarzut zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Czynności procesowe pod nadzorem prokuratora prowadzi przemyska komenda.

Reklama

Fot. policja

9 sierpnia br. dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że nieznany mężczyzna z urazem głowy leży w okolicy tarasu na ul. Opalińskiego w Przemyślu. Na miejsce został skierowany patrol policji. Wstępnie ustalono, że 43-letni mieszkaniec Przemyśla, był pod wpływem alkoholu i siedząc na barierce tarasu, stracił równowagę i spadł z wysokości około 4 metrów na betonowe podłoże. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu. Okazało się, że miał ponad 4 promile. Niestety tej samej nocy zmarł. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Reklama

Policjanci służby kryminalnej wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia, dotarli do świadka i zabezpieczyli monitoring. Okazało się, że do śmierci mężczyzny przyczyniła się osoba trzecia. W wyniku podjętych czynności, policjanci zatrzymali 38-latka podejrzewanego o zabójstwo. Przemyscy funkcjonariusze zwrócili się do prokuratora z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. W poniedziałek Sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Świadek tego zdarzenia, 59-letni mieszkaniec Przemyśla za składanie fałszywych zeznań i utrudnianie prowadzonego postępowania usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Obecnie śledztwo nadzorowane jest przez Prokuraturę Okręgową w Przemyślu.