Ulice były tak zakorkowane, że rodzice rannego dziecka poprosili policję o pomoc

  • Post Category:Polska

W czwartek, 28.03.br., parę minut przed godziną 18.00 do komisariatu Policji w dzielnicy Ursus zgłosiło się małżeństwo prosząc o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala z dzieckiem w wieku około 4 lat, które uległo wypadkowi w trakcie zajęć sportowych.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Dziecko doznało urazu głowy, a sytuacja wyglądała poważnie. Asp. szt. Paweł Krysztopolski, który pełnił służbę na stanowisku dyżurnego natychmiast wezwał na miejsce patrol w składzie st. post. Dorota Iwaszkiewicz i post. Olga Falkowska. Policjantki już po kilku minutach zjawiły się na miejscu i używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego (świetlnych i dźwiękowych), umożliwiły bezpieczny przejazd przez zakorkowane ulice Warszawy rodzicom z rannym dzieckiem. Przejazd został przeprowadzony wzorowo.

Pomimo wrogiego nastawienia niektórych uczestników ruchu drogowego, którzy nieświadomi sytuacji, próbowali blokować samochód z rannym dzieckiem eskortowany przez policjantki.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji oraz właściwej ocenie sytuacji przez policjantów dziecko szybko i bezpiecznie przetransportowano do szpitala, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna.