Rekord oszustwa na policjanta. Naciągnęli starszą kobietę na pół miliona złotych

Sprawa wzięła swój początek od jednego połączenia telefonicznego, w trakcie którego rozmówca podający się za policjanta wprowadził pokrzywdzoną w błąd przekonując ją, że środki zgromadzone na jej koncie są zagrożone. Dzięki temu sprawcom udało się uzyskać informacje, które pozwoliły im wyprowadzić pieniądze z konta pokrzywdzonej. Teraz grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. KWP we Wrocławiu

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego wrocławskiej komendy wojewódzkiej oraz funkcjonariuszami z Bolesławca, w wyniku szeroko zakrojonych czynności operacyjnych zatrzymali ustalone w ich wyniku cztery osoby, podejrzane o wyłudzenie sporej kwoty pieniędzy od jednej z mieszkanek województwa dolnośląskiego. Akcja prowadzona była w jednym czasie na terenie dwóch województw – dolnośląskiego i mazowieckiego.

Reklama

Zatrzymane osoby podejrzane są o oszustwo metodą „na policjanta”, w wyniku którego pokrzywdzona utraciła środki płatnicze w kwocie ponad pół miliona złotych. Jak w każdym tego typu scenariuszu, kobieta otrzymała najpierw telefon od osoby podającej się za policjanta. Rozmówca poinformował ją, że ktoś włamał się na jej konto i potrzebuje kody autoryzacyjne, aby nie doszło do przestępstwa. Pokrzywdzona będąc przekonaną o jego prawdomówności i czując presję czasu, przekazała wszystkie informacje niezbędne sprawcom do wyprowadzenia z jej konta środków pieniężnych.

Zatrzymane w tej sprawie osoby trafiły do policyjnych cel. Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności związane z procederem, jakim zajmowali się podejrzani. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP we Wrocławiu

Close Menu