Szybciej z Warszawy do Łodzi… za 6 lat

Autostrada A2 z Łodzi do Warszawy zostanie poszerzona o dodatkowy, trzeci pas.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Dodatkowy pas ruchu oznacza, że szybciej i bezpieczniej będzie można przejechać z Łodzi do stolicy. Jednak ma to być możliwe dopiero w połowie 2025 roku.

Jak poinformował „Dziennik Łódzki”, zostanie przygotowana dokumentacja niezbędną do ogłoszenia przetargu na rozbudowę autostrady A2 o trzeci pas ruchu.

Na mocy podpisanej przez Transprojekt Gdański i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad umowy, firma ma 19 miesięcy na wykonanie dokumentacji, przeprowadzenie badań geologicznych, uzyskanie decyzji środowiskowej i napisanie programu funkcjonalno-użytkowego dla km autostrady.

Następnie ma zostać ogłoszony przetarg w formule „projektuj i buduj” na poszerzenie A2. Ma to nastąpić w drugim kwartale 2021 roku, a w trzecim kwartale powinna zostać podpisana umowa z wykonawcą. Zakończenie inwestycji zaplanowano na drugi kwartał 2025 roku. Koszt rozbudowy autostrady jest szacowany na 600 mln zł.

Jak podaje GDDKiA, z ostatnich pomiarów ruchu wynika, że na odcinku między Łodzią i Warszawą jeździ 40 tys. pojazdów na dobę.

Rozbudowa autostrady będzie wiązała się z utrudnieniami, chociaż prace odbywać się będą pomiędzy jezdniami. Należy spodziewać się ograniczeń prędkości. Aby zminimalizować utrudnienia planowane są prace w godzinach nocnych.

Close Menu