Kętrzyn: Nietrzeźwy 62-latek wpadł do jeziorka miejskiego. Uratowali go policjanci

Odpowiedzialna postawa świadka i szybkie działanie kętrzyńskich policjantów uratowały życie 62-latkowi. Mężczyzna wpadł do jeziora miejskiego i nie był w stanie o własnych siłach wydostać się z wody. Z pomocą ruszyli mundurowi.

Reklama

Fot. Pixabay

W poniedziałek (11 marca), parę minut po godz. 23:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że w jeziorze miejskim znajduje się mężczyzna zanurzony po pas w wodzie i nie jest w stanie wydostać się na brzeg. Z informacji zgłaszającego wynikało, że przechodząc w pobliżu akwenu zauważył osobę w wodzie. Sam nie był jednak w stanie pomóc, więc natychmiast poinformował Policję, wskazując dokładne miejsce, w którym się znajduje. Mundurowi mieli możliwość szybkiej reakcji.

Reklama

Funkcjonariusze podjęli działania ratunkowe i wyciągnęli 62-latka na brzeg. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Był wychłodzony. Został przekazany służbom ratunkowym i przetransportowany do szpitala, gdzie pozostaje na obserwacji. Natychmiastowa reakcja zarówno zgłaszającego jak i policjantów, pozwoliła uchronić życie i zdrowie mężczyzny.

Close Menu