Czytelnicy masowo wysyłają nam film z Ronda Dmowskiego wywołał burzę. Kim jest Paulina? [WIDEO]

8 marca na Rondzie Dmowskiego miały miejsce utrudnienia spowodowane faktem, że organizacje feministyczne zorganizowały dyskotekę na rondzie Dmowskiego i zablokowały ruch. Akcja miała być wyrazem sprzeciwu wobec przemocy.

Reklama


Od rana Czytelnicy wysyłają nam film z Ronda Dmowskiego. zwracają uwagę na fragment, w którym wypowiada się osoba, która przedstawia się jako Paulina (oglądajcie od 0:47 do 1:23).

Reklama

Wszystko, że osoba ta może być osobą transseksualną:

„Jedno z zaburzeń tożsamości płciowej, w którym identyfikacja płciowa nie zgadza się z płcią morfologiczną. Przyczyny tego zjawiska pozostają nieznane, rozpatruje się rolę czynników genetycznych, endokrynologicznych, neurorozwojowych i środowiskowych. Liczne struktury anatomiczne przejawiające dymorfizm płciowy, zwłaszcza w obrębie ośrodkowego układu nerwowego, swą budową przypominają u osób transseksualnych struktury anatomiczne przeciwnej płci morfologicznej. Zaburzenie to występuje z częstością 4,6 na 100 000 osób. Z uwagi na stres mniejszościowy prowadzi często do innych zaburzeń psychicznych. Leczenie, poza opieką psychiatryczną, obejmuje najczęściej 3 etapy: hormonoterapię, test życia i tzw. operację zmiany płci.” – za: wikipedia.

 

Close Menu