Warszawa gotowa na strajk nauczycieli

Związki zawodowe nauczycieli przygotowują się do strajk, który planowany jest w okresie egzaminów gimnazjalny. Władze Stolicy powołały specjalny sztab kryzysowy, który ma zorganizować opiekę i transport dla uczniów jeśli do strajku dojdzie.

Reklama

Fot. Pixabay

 

Reklama

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, poinformował, że w Warszawie powołano sztab kryzysowy, a do zajmowania się dziećmi w razie strajku zaangażowani zostaną m.in. dyżurni nauczyciele.

– Najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci – powiedział na konferencji prasowej Prezydent Trzaskowski. – Trzeba zająć się dziećmi, dać im jeść. Musimy być gotowi – dodał.

Sztab kryzysowy zajmie się m. in. przygotowaniem logistycznym oraz monitorowaniem i reagowaniem na wszelkie zagrożenia bezpieczeństwa w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

Przygotowane zostaną m. in. autobusy przewożące dzieci pomiędzy szkołami oraz możliwość zorganizowania dzieciom opieki w miejskich instytucjach kultury oraz ośrodkach sportu i rekreacji.

Dodatkowe patrole Straży Miejskiej będą też patrolować ulice zwracając uwagę na starszych uczniów, jeśli lekcje zostaną odwołane.

Według zapowiedzi Związku Nauczycielstwa Polskiego, strajk rozpocznie się 8 kwietnia i będzie bezterminowy.

Close Menu