Bliźniacze wieże spółki Srebrna „dobre, bo polskie”

Premier Mateusz Morawiecki w sprawie Srebrnej powiedział, że prawie wszystkie wieżowce są w rękach zagranicznych, a ten mógłby być w polskich.

Reklama

Fot. tosiedzieje,.pl

Dziennik.pl przytoczył wypowiedź Premiera z rozmowy z Polsat News o sprawie dotyczącej związanej ze środowiskiem PiS spółki Srebrna:
Na razie widzę, że działania prokuratury są jak najbardziej w porządku; dajmy jej działać, sprawdzać i weryfikować.

Reklama

Na pytanie, czy w związku ze sprawą spółki Srebrna powinien zostać przesłuchany prezes PiS Jarosław Kaczyński, Premier Morawiecki dodał, że wszystko musi być oczywiście zweryfikowane, sprawdzone, ale są to są decyzje, które powinny zostać podjęte przez niezależnych prokuratorów.

Pod koniec stycznia „Gazeta Wyborcza” opublikowała zapisy i nagrania rozmowy Prezesa PiS z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, która dotyczyła planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna.

Złożone pod koniec stycznia w prokuraturze przez pełnomocników Birgfelnnera zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, dotyczy braku zapłaty za złożone austriackiemu biznesmenowi zlecenie związane z przygotowaniami do inwestycji budowy dwóch wieżowców.

Close Menu