Rzeszów: Kierowca bmw z promilami i sądowym zakazem

  • Post category:Polska

Funkcjonariusze zatrzymali w Radymnie nietrzeźwego kierowcę bmw. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Okazało się, że 19-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd. Młody mężczyzna odpowie także za posiadanie narkotyków.

Reklama

policjant z alkomatem/Fot. Policja

Wczoraj w nocy policjant z komisariatu w Radymnie i funkcjonariusz Straży Granicznej, na terenie Radymna zatrzymali do kontroli drogowej bmw. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. W trackie interwencji od mężczyzny wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wskazało, że miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Reklama

Okazało się, że 19-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas sprawdzania, w jego portfelu, funkcjonariusze znaleźli woreczek z białym proszkiem. Badanie wykazało, że zabezpieczona substancja to narkotyk.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądowego, odpowie w ramach tzw. zaostrzenia odpowiedzialności karnej.

Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Młody mężczyzna odpowie także za posiadanie narkotyków.