Celowo usiłował przejechać samochodem dwóch mężczyzn

Prokuratura Rejonowa w Pile prowadzi śledztwo przeciwko 26 letniemu Piotrowi I, który celowo usiłował przejechać samochodem dwóch mężczyzn. Jak wynika z dokonanych ustaleń, w dniu 8 lutego 2019r. podejrzany działając z zamiarem ewentualnym pozbawienia życia Marcina M. i Sławomira T. kierując samochodem osobowym marki Ford Fiesta umyślnie zjechał z ulicy na chodnik i skierował pojazd z dużą prędkością wprost na stojących tam pokrzywdzonych. 

Reklama

Fot> pixabay

Jednemu z pokrzywdzonych udało się uskoczyć przed nadjeżdżającym samochodem zaś drugi został potrącony przez pojazd. Doznał on obrażeń, które naruszyły czynności narządów jego ciała na czas poniżej 7 dni. Mając na uwadze okoliczności zdarzenia, uznano, iż Piotr I. przewidywał możliwość nastąpienia skutku w postaci śmierci pokrzywdzonych i na to się godził.

Reklama

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że chciał tylko nastraszyć obu mężczyzn.

Na wniosek Prokuratury rejonowej w Pile sąd zastosował wobec Piotra I. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara od 8 lat do dożywotniego pozbawienia wolności.

Close Menu