Ile kosztowały podatników manifestacje pod Sejmem i Senatem? Zadaliśmy to pytanie policji [TYLKO U NAS]

  • Post category:Polska

Najczęściej w kontekście kosztów podatników mówi się o miesięcznicach smoleńskich. Te kosztowały nas dotychczas ponad 2 mln zł (do marca 2017). Okazuje się jednak, że manifestacje pod Sejmem przez sześć dni kosztowały podatników… mniej więcej tyle samo.

Reklama

Fot. To Się Dzieje

Z pytaniem o zabezpieczanie manifestacji zwróciliśmy się do Stołecznej Policji. Okazało się, że zabezpieczenie sześciu dni demonstracji było równie kosztowne, co dwa i pół roku miesięcznic smoleńskich.

Reklama

„Uprzejmie informuję, że policyjne działania w ramach operacji podczas której zabezpieczano zgromadzenia publiczne prowadzone były od godz. 8.00 dnia 16 lipca br. do godz. 5.00 w dniu 22 lipca br. W tym czasie policjanci wykonali ponad 11 tys. służb, a koszt prowadzonych działań wyniósł ponad 2,5 mln. złotych. Do działań skierowano również policjantów z jednostek spoza garnizonu stołecznego” – wyjaśniła nam podinsp. Magdalena Bieniak w przesłanym oświadczeniu.

„Jeszcze raz chciałabym podkreślić, że dane te dotyczą działań prowadzonych w dniach 16-22 lipca w ramach operacji policyjnej. W pozostałe dni działania zabezpieczające prowadzone były zgodnie z właściwością przez policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa III”.