Mając 3.2 promila kierował ciągnikiem rolniczym po drodze publicznej

Pomimo stale rosnącej świadomości kierowców, a także wielu kampanii społecznych oraz akcji i działań Policji, 28-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego, zdecydował się wsiąść za kierownicę ciągnika po alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że ma  ponad 3,2 promila. Za kierowanie pojazdem mechanicznym odpowie teraz przed sądem.

Reklama

Fot. policja


W sobotę (09.02.2019 r.) po godzinie 14.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym traktorzyście, który miał poruszać się jedną z dróg publicznych na terenie gminy Gręboszów. Policjanci zatrzymali mocno nietrzeźwego mężczyznę w rejonie jednego ze sklepów. 28 –latek stojąc, miał spore problemy z utrzymaniem równowagi.  Badanie wykonane przez funkcjonariuszy wykazało ponad 3,2 promila alkoholu w jego organizmie.

Reklama

Mężczyzna przyznał, że spożywał wcześniej alkohol. Mundurowi ustalili również że mieszkaniec powiatu dąbrowskiego w momencie zatrzymania udawał się do sklepu w celu zakupu kolejnego alkoholu. Natomiast ciągnik „pożyczył” bez zgody właściciela. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności. Traktor  rolniczy zabezpieczono i przekazano właścicielowi, którego pouczono o zabezpieczeniu pojazdu przed dostępem osób niepowołanych.

Close Menu