Trzebinia: Remontował dom, a odnalazł broń

  • Post Category:Polska

Mieszkaniec Trzebini podczas remontu nowo zakupionego domu na poddaszu znalazł pistolet wraz z amunicją pochodzący prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. Znalezisko zabezpieczyli stróże prawa z miejscowego komisariatu. Pamiętajmy, że takie znaleziska należy natychmiast zgłaszać Policji. Za posiadanie broni palnej bez zezwolenia grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

4 lutego br. do Komisariatu Policji w Trzebini zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że podczas remontu nowo zakupionego domu w tej miejscowości, na poddaszu w drewnianej części podłogi odnalazł pistolet oraz cztery sztuki magazynków do broni maszynowej wraz z kilkudziesięcioma sztukami amunicji. Znalezisko i stan zachowania znalezionych przedmiotów oraz oznaczenia na broni magazynkach i amunicji wskazują, iż najprawdopodobniej pochodzą z okresu II Wojny Światowej. Znalezione przedmioty zostały zabezpieczone przez stróży prawa z KP Trzebinia, którzy będą wyjaśniali pochodzenie broni i jej przeszłość.

Takie znaleziska należy natychmiast zgłaszać Policji. Za posiadanie broni palnej bez zezwolenia grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.