To będzie całkowity paraliż! W Polsce ma spaść jutro nawet 40 cm śniegu!

  • Post category:Polska

Niedziela zaskoczy w pogodzie. Na południowym-wschodzie, wschodzie na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zanotowane ma być od 10°C do 14°C. Natomiast na zachodzie i południowym-zachodzie w okolicach 0°C. Kontrast termiczny będzie zatem bardzo duży.

Reklama

Fot. To Się Dzieje

Halny o prędkości >100-144 km/h oraz temperatura powietrza oscylująca w granicach nawet 12 °C – takie warunki od kilku godzin panują na terenach podgórskich i górskich województw małopolskiego oraz śląskiego. Z biegiem dnia do południowej części naszego kraju dotrze jeszcze silniejszy strumień ciepłej masy powietrza, a jego kulminacja w postaci wzrostów temperatury maksymalnej w okolice nawet 13 °C/15 °C spodziewana jest jutro w rejonach południowo – wschodnich.

Reklama

Moja uwaga w dalszym ciągu zwrócona jest na chłodny sektor powietrza, który w trakcie jutrzejszego dnia oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek objawi się wielogodzinnymi opadami mokrego, ciężkiego śniegu o umiarkowanym i silnym natężeniu. Najsilniejsze opady spodziewane są na południowym – zachodzie i częściowo zachodzie, choć w momencie ochładzania się dolnej troposfery, mocno posypie również na północy, zwłaszcza w godzinach nocnych.

Intensywne opady mokrego śniegu spowodują duże problemy komunikacyjne, a także doprowadzą do awarii energetycznych oraz szkód w drzewostanie.” – informuje Grzegorz Zawiślak – Polish Storm Chaser