Kraków: Policjanci zatrzymali podejrzanego o ostrzelanie tramwajów

Kryminalni z Komisariatu Policji II w Krakowie wczoraj, w godzinach popołudniowych zatrzymali 21-latka podejrzanego o oddanie strzałów w kierunku tramwajów. Jest to już trzecia osoba zatrzymana w tej sprawie.

Reklama

Fot. Policja

Bezpośrednio po zdarzeniu, do którego doszło 28 stycznia br. na rondzie Mogilskim w Krakowie, policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych 18-latków. W chwili zatrzymania mężczyźni posiadali broń pneumatyczną, z której wcześniej ostrzelano tramwaje  linii 73 i 52, jadące w stronę Nowej Huty. Od momentu ich zatrzymania, funkcjonariusze prowadzili intensywne czynności, mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia, a także osób w nim uczestniczących.

Reklama

Według ustaleń śledczych, sprawcy nie tylko ostrzelali tramwaje, ale także punkt informacyjny MPK, znajdujący się przy ul. Mogilskiej w Krakowie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, w szczególności zeznań świadków, zabezpieczonego monitoringu, policjanci potwierdzili udział w przestępstwie dwóch z zatrzymanych osób.  Aktualnie trwają jeszcze czynności w ustaleniu roli procesowej nienotowanego dotąd 18-latka.

Dzisiaj, 30 stycznia br., w Komisariacie Policji II w Krakowie, 18 – 21-latek usłyszą zarzuty narażenia pasażerów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia (art. 160KK) oraz uszkodzenia wagonów tramwajowych (art. 288KK), a młodszy z nich odpowie również za uszkodzenie punktu informacyjnego MPK (art. 288KK).

Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Close Menu