33-latek miał grozić i nękać Hannę Gronkiewicz-Waltz. Przedstawiono mu zarzuty

33-letni Mariusz G. usłyszał zarzuty „uporczywego nękania” Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz kierowania wobec niej gróźb karalnych – poinformował tvnwarszawa.

Reklama

Fot.. Tosiedzieje.pl

Była prezydent dostała ochronę w związku z zagrożeniem, jakie może jej grozić. W wypowiedzi dla Wirtualnej Polski mówiła o „nieprzyjemnym incydencie na uczelni”, jednak nie zdradzała szczegółów na ten temat.

Reklama

Jak się okazało prokuratura przedstawiła zarzut mężczyźnie, który miał nękać byłą prezydent stolicy. „W toku nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie postępowania dotyczącego uporczywego nękania i gróźb karalnych zatrzymany został sprawca czynów, 33-letni Mariusz G.” – przekazał Łukasz Łapczyński rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie w rozmowie z tvnwarszawa.

Mężczyzna nie tylko nachodził prezydent stolicy w urzędzie, ale również na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie prowadziła zajęcia. Kierował wobec niej groźby karalne, a także opowiadał historie, które mogły poniżać ją w oczach opinii publicznej.

Mariusza G. nie przyznał się do winy i złożył wyjaśniania. Prokuratura złożyła do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Close Menu