Warszawa: Zwierzęta uwięzione w rozgrzanym aucie. Temperatura w środku 60 stopni

  • Post category:Polska

Wycieńczone psy i koty uwięzione w rozgrzanym do blisko 60ºC samochodzie uratowali dzisiaj strażnicy miejscy z Ekopatrolu. Aby uwolnić zwierzęta funkcjonariusze musieli wybić w pojeździe szybę. Zwierzęta natychmiast przewieziono do schroniska Na Paluchu, gdzie trafiły w ręce specjalistów.

Reklama

Reklama

Ok. godz. 11.20 do straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące zwierząt uwięzionych w rozgrzanym zaparkowanym przy Al. Jerozolimskich samochodzie. – Stoję na parkingu obok samochodu, który jest wypełniony zwierzętami, nie wyglądają one najlepiej. Widzę kilka kotów umieszczonych w transporterach i dwa duże ciężko dyszące psy. Przyjedźcie jak najszybciej – poinformowała osoba zgłaszająca.

Natychmiast na miejsce skierowano Ekopatrol. Pod wskazanym w zgłoszeniu adresem strażnicy zastali zamknięty samochód z uwięzionymi w środku zwierzętami. W pobliżu nie było kierowcy.

– Nie było czasu na zastanawianie się, liczyła się każda minuta – wygląd zwierząt sugerował, że mogą przebywać w pojeździe od dłuższego czasu. Dlatego wybiłam szybę – to był stan wyższej konieczności – i uwolniliśmy zwierzęta – opowiada mł. str. Agnieszka Strzelak z Referatu ds. Ekologicznych Oddziału Ochrony Środowiska Straży Miejskiej m. st. Warszawy. W środku znajdowały się dwa umieszczone w transporterach koty – starszy z nich z trudem łapał powietrze. Na siedzeniu kierowcy siedział przestraszony pies rasy leonberger, obok niego na podłodze leżał drugi pies – miks owczarka niemieckiego – wylicza funkcjonariuszka.

Według funkcjonariuszy podejmujących interwencję, wewnątrz pojazdu było ok. 60ºC, a każda kolejna spędzona tam godzina mogła zakończyć się dla uwięzionych czworonogów tragicznie.

Zwierzęta zostały przeniesione do klimatyzowanej części przewozowej radiowozu i przewiezione do Schroniska na Paluchu, gdzie zajęli się nimi specjaliści.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa strażnicy na miejsce zdarzenia wezwali policję.

Strażnicy miejscy przypominają właścicielom czworonogów, że samochód pozostawiony w nasłonecznionym miejscu dla każdego żywego stworzenia zamienia się w rozgrzaną pułapkę, a temperatura wewnątrz może sięgać nawet ponad 80ºC. Właścicielowi zwierzęcia za niehumanitarne traktowanie może grozić również odpowiedzialność karna.

Referat Prasowy