„Jeśli nie wygramy wyborów, to nie zbudujemy wieżowca w Warszawie”. Opublikowano „taśmy Kaczyńskiego”

We wtorkowym wydaniu „Gazety Wyborczej” ujawniono treść nagrania na którym Jarosław Kaczyński rozmawia o inwestycji spółki Srebrna na 1,3 mld zł. „Jeśli nie wygramy wyborów, to nie zbudujemy wieżowca w Warszawie” – mówi prezes PiS.

Reklama

By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47936905

Jak czytamy w „Gazecie Wyborczej” z nagrań wynika, że w latach 90. na działce na której uwłaszczyło się środowisko Porozumienia Centrum spółka Srebrna chce wybudować wysokie, 190-metrowe bliźniacze wieże.

Reklama

Spółka Srebrna została utworzona 18 stycznia 1995 roku przez osoby należące do partii politycznej Porozumienie Centrum (PC), jej głównym udziałowcem została Fundacja Prasowa „Solidarność” (FPS), utworzona przez Jarosława Kaczyńskiego i jego współpracowników z PC.

Gazeta twierdzi, że na nagraniu słychać ożywienia prezesa, kiedy słyszy, że Fundacja w której kapitule zasiada może mieć 30 proc. dochodu z wynajęcia biurowca.

Prezes Kaczyński nagrany został w chwili, gdy spółka zawiesza projekt budowy biurowca. Twierdził, że warszawski ratusz pod rządami Platformy Obywatelskiej blokuje warunki zabudowy – donosi Wyborcza.

Close Menu