Strzelali do tramwajów w Krakowie

  • Post Category:Polska

Wczoraj, 28 stycznia br. ok. godz. 21.30 dyspozytor Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie, że nieznani sprawcy na rondzie Mogilskim strzelali do tramwajów linii nr 73 i 52 jadących w kierunku Nowej Huty. W wyniku zdarzenia w pojazdach tych, zostały uszkodzone dwie szyby. Dzięki błyskawicznym działaniom policjantów kryminalnych oraz prewencji szybko zatrzymano dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o ten czyn. W chwili zatrzymania 18-latkowie byli nietrzeźwi.

Reklama

Fot. Policja

 

Reklama

Dyżurny Policji po informacji o zdarzeniu na miejsce niezwłocznie skierował policjantów kryminalnych oraz wszystkie dostępne patrole prewencyjne. Do działań zaangażowano także pluton alarmowy. Czynności były prowadzone przez funkcjonariuszy dwutorowo.

Śledczy przeprowadzili oględziny uszkodzonych tramwajów, a policjanci operacyjni wspólnie z wywiadowcami i patrolami prewencyjnymi prowadzili pościg za sprawcami.

W wyniku intensywnych czynności poszukiwawczych już po upływie godziny na ul. Zaleskiego ujęli dwóch nietrzeźwych 18-latków. Jeden z nich to mieszkaniec Krakowa, który nie miał wcześniej zatargów z prawem. Natomiast jego kompan, będący bez stałego miejsca zameldowania, był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także za sprawy narkotykowe. W chwili zatrzymania policjanci ujawnili przy sprawcach broń pneumatyczną (wiatrówka na naboje CO2), z której wcześniej strzelali.

Aktualnie w Komisariacie Policji II w Krakowie trwają przesłuchania świadków, a także przeglądane są zabezpieczone w sprawie monitoringi. Śledczy zbierają w ten sposób materiał dowodowy, który pozwoli na przedstawienie zatrzymanym zarzutów popełnienia przestępstwa.

Przypomnijmy, że za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi do 3 lat pozbawienia wolności (art. 160 KK), a za uszkodzenie mienia (art. 288 kk) – 5 lat.