Przerażeni robotnicy odkryli w tirze ogromnego pająka. Interweniował Animal Rescue Polska

  • Post Category:Polska

W Piasecznie na jednym z osiedli  budowano plac zabaw dla dzieci. Ku przerażeniu robotników w naczepie tira, który przyjechał z częściami z Chin robotnicy zobaczyli olbrzymiego pająka. Interweniowała Fundacja Animal Rescue Polska. 

Reklama

Fot. Fundacja Epicrates

 

Reklama

„Pajęczak znajdował się w kontenerze, w tirze przy ulicy Okulickiego 7/9 w Piasecznie. Robotnicy zawiadomili Straż Miejską, a ta zawiadomiła nas. Pająk mieszkał z nami 2 tygodnie. Miał duży apetyt. Teraz pojechał do Lublina, do Fundacji Epicrates.” – mówi Dawid Fabjański z Animal Rescue Polska w rozmowie z Warszawą w Pigułce.

Heteropoda venatoria jest dużym pająkiem o silnie spłaszczonym ciele i bardzo długich odnóżach, zaopatrzonych w mniej lub bardziej widoczne obrączki. Osiąga długość od 22 do 28 mm, przy czym samice są większe od samców. Rozpiętość odnóży wynosi 7–12 cm. Heteropoda venatoria ma ośmioro jednakowo ukształtowanych niewielkich oczu, świadczących, że nie ma on zbyt dobrego wzroku. Ponadto jego oczy odbijają światło. Jest w stanie bez wykorzystywania narządów strydulacyjnych wydawać dźwięki o częstotliwości od 88 do 146 herców.

Gatunek Heteropoda venatoria jest rozprzestrzeniony w strefach tropikalnej i subtropikalnej na całym świecie. Jest jednym z pająków znajdowanych czasami w pęczkach bananów lub egzotycznych roślinach Mimo stosunkowo dużych rozmiarów nie jest niebezpieczny dla człowieka.