Znieważył pomnik Papieża. Został zatrzymany przez policję

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 38-latka, który znieważył publicznie pomnik upamiętniający papieża Jana Pawła II. Sprawca pomalował pomnik farbą oraz umieścił w pobliżu hasła krytykujące postać papieża.

Reklama

Fot. Policja.pl

W ubiegłym tygodniu policjanci ze starogardzkiej komendy przyjęli zawiadomienie w sprawie znieważenia pomnika upamiętniającego postać papieża Jana Pawła II. Do zdarzenia doszło w sylwestra przy jednej z głównych ulic w centrum Starogardu Gdańskiego. Jak ustalili policjanci sprawca pomalował farbą pomnik, a w jego pobliżu umieścił plansze z hasłami krytykującymi postać papieża.

Reklama

Interweniujący w tej sprawie śledczy przeprowadzili oględziny kryminalistyczne oraz zabezpieczyli ujawnione na miejscu ślady. Stróże prawa szczegółowo analizowali zapisy z kamer monitorujących teren przyległy do miejsca zdarzenia. Aby ustalić sprawcę mundurowi rozmawiali również z okolicznymi mieszkańcami.

W wyniku szeroko zakrojonych działań śledczy ustalili sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że podejrzany o popełnienie tego przestępstwa mężczyzna wykonał zdjęcia pomalowanego pomnika i zamieścił je na portalu społecznościowym.

Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty. Teraz 38-latek odpowie za publiczne znieważenie pomnika upamiętniającego postać papieża oraz obrażenie uczuć religijnych. Śledczy wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego dozoru policji. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia.

Źródło: KWP w Gdańsku / tb