Dziś uroczystości pogrzebowe śp. Pawła Adamowicza. Msza święta pogrzebowa o godz. 12.00

W piątek gdańszczanki i gdańszczanie pożegnali się ze swoim Prezydentem w Bazylice Mariackiej. Świątynię zamknięto o północy, ponownie zostanie otwarta dziś o godz. 10.00. Msza pogrzebowa rozpocznie się w samo południe. Nabożeństwo będzie transmitowane na specjalnych ekranach ustawianych na terenie Głównego Miasta. Uroczystości będą tłumaczone na język migowy.

Reklama

Fot. Gdańsk.pl

 

Reklama

Bazylika Mariacka została zamknięta. Gdańszczanie i gdańszczanki pożegnali się ze swoim Prezydentem.

Od godziny 6.00 zostanie wyłączony z ruchu kołowego obszar Głównego Miasta ograniczony ulicami Podwale Staromiejskie i Podwale Przedmiejskie. Zakaz dotyczył będzie także możliwości wjazdu z Targu Drzewnego na ul. Szeroką, Św. Ducha, Targ Węglowy oraz na ul. Bogusławskiego z ul. Okopowej. Ulice Szeroka, Złotników, Grobla I i Świętego Ducha stanowić będą tzw. drogę życia czyli głowną trasę dojazdową i ewakuacyjną. Dlatego też na ulicach tych obowiązywać będzie bezwzględny zakaz zatrzymywania się. W rejonie wymienionych wyżej ulic wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu pieszym. Wejście w ten obszar będzie możliwe dla mieszkańców i osób posiadających stosowne akredytacje.

Bazylika Mariacka zostanie otwarta o godz. 10.00

Msza rozpoczyna się o godzinie 12.00.

Od godz. 12.00 przez około minutę włączone będą syreny alarmowe.

Informujemy, że w sobotę na terenie Głównego Miasta obowiązuje całkowity zakaz używania dronów. Agencja Żeglugi zamknęła przestrzeń powietrzą nad Głównym Miastem do wysokości 550 m.

Close Menu