Firma zajmująca się odpadami wywiozła śmieci na teren żwirowni

Zgierscy policjanci ustalili, że z siedziby firmy gospodarującej odpadami ma wyjechać ciężarówka załadowana śmieciami budowlanymi i plastikowymi. Policjanci namierzyli samochód i ruszyli jego śladem. Okazało się, że kierowca ciężarówki zrzucił transportowane odpady na terenie wyrobiska żwirowni.

Reklama

Fot. Policja.pl

10 stycznia 2018r. policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcję zgierskiej komendy pojechali do siedziby firmy zajmującej się gospodarowaniem odpadami. Policjanci mieli przypuszczenie, że pomimo nałożonego na właścicielkę firmy zakazu prowadzenia działalności w dalszym ciągu zajmuje się ona gospodarowaniem odpadami.

Reklama

Na miejscu kryminalni zaobserwowali wyjeżdżającą z terenu firmy ciężarówkę z załadowanymi odpadami. Później okazało się, że były to śmieci budowlane oraz plastikowe. Policjanci ruszyli za samochodem, który wjechał na teren wyrobiska żwirowni na terenie powiatu zgierskiego, gdzie kierujący wyrzucił transportowane odpady.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli na miejscu czynności. Zarówno kierowca samochodu, jak i właściciel terenu zostali przesłuchani. Na polecenie prokuratora na miejscu przeprowadzono oględziny. Z związku z obowiązującym wobec właścicielki firmy zakazem prowadzenia działalności gospodarczej związanej z gospodarowaniem odpadami, prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu kobiety i skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie 42-latki.

Źródło: Policja.pl

Close Menu